AKCE Hotel Pension BERGCeníkRezervacePočasí v PrazeZajímavosti v okolíMapaVideoprohlídkaFotogalerieKniha návštěvKontakt
 

Hotel Pension Berg
Davídkova 26
180 00
Praha 8

Telefon: +420 284 842 627
Mobil: +420 723 771 077
E-mail: pension-berg@volny.cz
Web: www.pension-berg.cz

Zajímavosti v okolí

Hotel pension Berg je nově zrekonstruovaný hotel nabízející moderní komfort v příjemné a klidné atmosféře. Hotel se nachází blízko výstavišť Letňany a Holešovice vedle hlavního silničního tahu Praha - Dresden - Berlín a blízkost metra a městské hromadné dopravy zaručuje pohodlné spojení do centra města ve kterém jste za 15 - 20 min.

Tramvaj Bulovka č. 3 - 18 min. centrum (Václavské náměstí)
Tramvaj Bulovka č. 10 - 20 min. (Náměstí Míru)
Metro Ládví - 12 min. centrum (Museum)

Pension je situován v klidné vilové čtvrti v Praze 8-Libni. Centrum je od pensionu vzdáleno 5 km a je snadno dostupné autem (10 min.), metrem „C“ ( 12 min.) nebo tramvají (20 min.). Stanice metra Ládví (trasa C) je pouze 5 minut pěšky od pensionu. Od pensionu je tramvajová zastávka 2 minuty pěšky. Tramvají č.24 se dostanete do centra Prahy během 20 minut.

Pension má ideální polohu pro návštěvníky PVA Letňany i Výstaviště Holešovice. Výstaviště Letňany i Holešovice jsou vzdáleny 15min MHD.

Chcete se dozvědět o Praze víc? Podívejte se na stránky pražské televize  www.metropol.cz

Okolí pensionu - kultura, nákupy, výstavy, sportovní akce

OC Ládví
Albert, Ebanka, KB, CSAS, CPOST, několik desítek obchodů, služeb a restaurací přes ulici.

Kulturní dům Ládví
Pizerie, restaurace, Kongresový sál, přes ulici.
Multikino »Multikino Ládví
Intersonic Entertaiment multikino Ládví, přes ulici.
Koupaliště
Otevřené zrekounstruované koupaliště na Stírce. 5min.
Bowling »Bowling centrum
Bowling centrum, bar, sport. Přes ulici.
OC Letňany
Obchodní a kulturně sportovní centrum Letňany.TESCO, KIKA, BATA, C&C, DATART,..., Multikino PalaceCinema, krytý plavecký areál, kryté kluziště,... 15 min. BUS zdarma.
Hvězdárna »Hvězdárna
Ďáblická observatoř na vrchu Ládví.15 min.
Přírodní památka Ládví
Buližníkový vrch s nádherným rozhledem. Cesta vede ďáblickým hájem.
Dle fyzické zdatnosti.
TROJA - ZOO https://www.zoopraha.cz, botanická zahrada, zámek
Troja je dobře dostupná jak MHD tak po vlastní ose například pěšky přes přírodní památku velká skála. Navštívit můžete zahrady zoologickou a botanickou, Trojský zámek mimo krásných zahrad a interiéru slouží také jako galerie a vinotéka s muzeem přilehlých vinic.
 

Pivovar u Bulovky - www.pivovarubulovky.cz
Bulovka 17
180 00 Praha 8 - Libeň

Restaurace si klade za cíl pokračovat v tradici vyhlášeného českého pohostinství starých dobrých časů a působit jako lék pro hosty. Naše výroba má za cíl udělat si pro svou interní potřebu menší množství produktů, o jejichž původu a technologii budeme vědět všechno od A až do Z. Doufáme, že Vás příjemně překvapíme.

OTEVŘENO

Pondělí - Čtvrtek 11:00 - 23:00,Pátek 11:00 - 24:00,Sobota 12:00 - 24:00,Neděle 12:00 - 23:00

Čepují vlastní pivo!

Richter Ležák- Český typ 12,3% alkohol 5,0% objem. Pivo klasicky spodně kvašené v otevřených kádích s lehkou sladovou chutí a chmelovou vůní. Zanechává lehce nahořklou chuť na patře. Teplota podávání je 6-8 st.C

Richter Alt- Dusseldorfský typ 12,0% alkohol 4,8% objem. Svrchně kvašené pivo vyvážené hořko-sladké chuti s lehkou příchutí pařeného sladu, polotmavé, až tmavé barvy. Pevná, smetanová pěná a zakulacená chuť je charakteristická pro tento druh piva. Teplota podáváni je 6 - 8°C.

Richter Helles- Mnichovský typ 13,0% alkohol 5,1% objem. Toto pivo je spodně kvašené s nasládlým a sladovým koncem, typickým pro bavorská piva.Kvasnice pochází z Mnichova. Pivo pak má barvu zlatavou někdy světle hnědou.Teplota podávání je 6 – 8°C.

Richter Export - Dortmundský typ 13,0% alkohol 5,2% objem. Spodně kvašené pivo silnější sladové chuti a slabě chmelené. Jeho barva je světlá ale sytější oproti pivům typu ležák (Lager). I obsah CO2 je trochu nižší a proto se také toto pivo dobře pije. Teplota podávání je 6 – 8°C.

Richter Weizenbock - Libeňský pšeničný Bock 18%. Světlé pšeničné pivo, svrchně kvašené. Jedná se o sezoní pivo s pěkným sladovým aroma, které vás určitě zahřeje. Teplota podávání je 8 -10°C
Všechna piva jsou vařena podle zákona ,, Reinheitsgebot‘‘, nejsou filtrována,
pasterizována ani chemicky upravena.

 

Výstaviště PVA Letňany - www.pva.cz

Výstaviště PVA Letňany – je velmi adaptabilní a nabízí od února 2011 několik výstavních akcí v měsíci. V areálu se nacházejí i VIP prostory pro obchodní jednání a odpočinkové zóny pro vystavovatele a návštěvníky.

Parkovací prostory pro potřeby vystavovatelů mají kapacitu až 700 míst uvnitř areálu, pro návštěvníky až 3800 míst v bezprostřední blízkosti areálu.

Dopravní dostupnost

Výstaviště je napojeno na přivaděč dálnice D8 z Teplic, Drážďan a Berlína, který je součástí pražského rychlostního okruhu. Sousedící letiště má statut mezinárodního letiště pro malá letadla. S rozvojem letecké dopravy se zde předpokládá zřízení heliportu.

Zastávka MHD je ve vzdálenosti 100 m.
Nedaleko areálu je v provozu konečná stanice metra trasy C - Letňany.

 

VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE - www.incheba.cz

Výstaviště bylo vybudováno u příležitosti Všeobecné zemské jubilejní výstavy v Praze 1891, která byla velkou společenskou a kulturní událostí. Při jejím zrodu stála řada významných osobností své doby. U příležitosti Všeobecné československé výstavy v Praze 1991 bylo Výstaviště rekonstruováno, získalo tak nové výstavní pavilony, vzniklo zde několik divadelních scén.

Areál Výstaviště Praha je zajímavým výstavním areálem se značnou tradicí a atraktivním umístěním nedaleko centra města, je jediným „kamenným“ výstavním areálem v Praze, s plochou zhruba 320 000 m2. Kromě výstav a veletrhů mezinárodního charakteru nejrůznějšího rázu a zaměření, kterých se zde ročně koná více než padesát, se zde pořádají další aktivity jako jsou národní prezentace, putovní výstavy, různé doprovodné akce k výstavám, módní přehlídky, koncerty, rauty, kongresy, semináře či firemní prezentace.

Vážení návštěvníci,
v oblasti Prahy 7 je, vzhledem k zavedení zón rezidenčního parkování, velmi složité nalézt parkovací místo. Z tohoto důvodu doporučujeme použít k dopravě na Výstaviště MHD. Pokud jedete do Prahy vozem, doporučujeme použít systém záchytných parkovišť P+R. Jejich seznam včetně aktuální obsazenosti naleznete zde https://www.dpp.cz/parkoviste/

Nejednoduší a nejrychlejší spojení do holešovické arény je použitím linek Dopravního podniku hlavního města Prahy. TESLA ARENA se nachází cca 5-10 minut chůze od metra trasy C - Nádraží Holešovice a u tramvajové zastávky Výstaviště

PŘÍJEZD VLAKEM

Příjezdy vlaků ze všech směrů na vlaková nádraží
Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží, Nádraží Smíchov, Nádraží Holešovice – dále pak dle níže uvedených instrukcí MHD.

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Příjezdy ze všech směrů na autobusová nádraží
Praha Holešovice, Praha Smíchov, Praha Florenc, Praha Černý most - dále pak dle níže uvedených instrukcí MHD.

MHD V PRAZE

Výstaviště je vzdáleno cca 800 m od stanice metra "C" Nádraží Holešovice a stejnojmenného nádraží Českých drah. Na Výstaviště je možné dojít pěšky, nebo použít tramvaj MHD, která má zastávku přímo u vstupu na Výstaviště.
Spojení metrem:

Trasa C: Ze směru Letňany (5 stanic) nebo ze směru Háje (14 stanic) - výstup Nádraží Holešovice

Trasa B: Ze směru Zličín nebo ze směru Černý most - přestup Florenc na trasu C směr Letňany - výstup Nádraží Holešovice (2 stanice)

Trasa A: Ze směru Dejvická nebo ze směru Depo Hostivař - přestup Muzeum na trasu C směr Letňany - výstup Nádraží Holešovice (4 stanice)

Tipsport ARENA - www.tipsportarena-praha.cz

 Teprve na podzim r. 1958 byly práce znovu zahájeny a realizovány poslední navržené varianty k rekonstrukci ocelové konstrukce původní haly s využitím 6ti rámových sloupů starého objektu, aby tak bylo dosaženo vysoké technické úrovně a využití dosavadních investic.Původní objekt se skládal ze tří lodí. Konstrukci navrhl ing. Holubec z podniku AVIA Letňany. Poprvé byla sportovní hala ČSTV otevřena 7. března 1962 pro lední revue čs. krasobruslařského souboru. Dne 14. Března 1962 již probíhalo v hale Mistrovství světa v krasobruslení. Poté již ve Sportovní hale probíhala hokejová utkání Sparty Praha, která hrála I. ligu.

Hlediště ve Sportovní hale má kapacitu 14.080 míst k sezení. Na r. 1978 bylo Československo pověřeno Mezinárodní federací, uspořádáním Mistrovství světa v ledním hokeji. Podmínkou však byly dvě ledové plochy, vzájemně propojené.Čs. Svaz ledního hokeje, ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy začal stavět druhou ledovou plochu propojenou se Sportovní halou tunelem.

V r. 1990 již hokejová Sparta konečně dočkala a od Magistrátu dostala Sportovní halu do užívání na dobu 30 let. Po dlouhých letech tak Sarta také investuje nemálé částky do vylepšení stávajícího stavu Sportovní haly, protože chce, aby se diváci, kteří sem přicházejí za sportem i za kulturou cítili dobře.

Spojení je stejné jako u Výstaviště Holešovice

Spojení tramvají

Pro řadu fanoušků je výhodné cestovat na zápasy hokejové Sparty pražskými tramvajemi. 50 metrů od TESLA ARENY je tramvajová zastávka Výstaviště. Zastávku protínají tyto linky - 5, 12, 14, 15, 17 (může se v budoucnu změnit). Jízdní řády těchto linek najdete na portálu Dopravního podniku. Upozorňujeme na omezení tramvajového provozu z Dejvic přes Letnou kvůli výstavbě tunelu.

 

O2 arena,  www.o2arena.cz

dovolujeme si Vám nabídnout možnost prohlédnout si nejmodernější víceúčelový stánek v Evropě, který umožňuje pořádání sportovních, kulturních, zábavních a jiných společenských akcí.

 O2 arena jako stavební objekt je v rámci skeletové konstrukce rozdělen na dvě základní části tj. na Velkou arenu a Malou arenu. Velká arena je vymezena kruhovým prostorem haly o průměru 135 m s 17,3 m širokým prstencem s obchodními a kancelářskými prostorami. Stavba Velké areny má šest podlaží a její zastřešení má tvar kulového vrchlíku. Vrchol střechy je na úrovni + 32,885 m. Na nosnících jsou osazena upevňovací zařízení pro variabilní přestavbu haly pro různé typy produkcí a s možností použití pro sportovní, zábavní i kulturně společenské akce. Převážná většina standardních vnitřních technologií budovy je napojena na centrální integrovaný systém řízení, který umožňuje automatické i manuální ovládání jednotlivých funkcí z technologického velínu.

Maximální divácká kapacita je 17.092 diváků.

Doplňujícími provozy O2 areny jsou gastroprovozy (kuchyně, bary, restaurace, občerstvení), tiskové středisko, šatny a zázemí hráčů, účinkujících a zaměstnanců, technické a administrativní zázemí budovy, komunikační propojení, prostory a zázemí lóží a klubových sedadel, obchodní jednotky v prstenci kolem haly, apod.

 V rámci prohlídky s průvodcem budete mít možnost dozvědět se o událostech předcházejících výstavbě O2 areny, jež vznikla v rekordních 16ti měsících. Prohlédnete si restauraci Lokomotivku, technické zázemí a zázemí hokejových hráčů. Součástí exkurze je rovněž možnost návštěvy nejen public pater, ale i pater exkluzivních - klubového a skyboxového, které jsou jinak přístupné pouze dlouhodobým klientům. Pověstnou třešničkou na dortu je na závěr prohlídka Síně hokejových tradic.

Další informace získáte na webu www.o2arena.cz

.